во-первых, мягко говоря - врёте. я нигде не сказал, что нет "expensive textbooks" или что textbooks are inexpensive. it's all in the eye of the beholder, кому-то и $20 за книгу дорого. речь идёт о том, что "учебники все $400-500" - это брехня, которую нёс персонаж по кличке Шкипер. well, I also sometimes got books from a library (public, mind you!) 8O
There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)
|
|
Terms of Service | Privacy Policy |
|