Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19

Thread: вот такое родилось

  1. #1
    ***Админка*** NataliaLA's Avatar
    Join Date
    Oct 2001
    Location
    Между ангелом и бесом
    Posts
    62,386

    Default вот такое родилось

    To hell the death
    I hail the light
    A dream of heart
    A song of might

    Let crimson blood
    Through veins rip
    Deny the death
    Escape its grip

    Forever young
    Strong, braves and hot
    The cold of grave
    Escaped my heart

    Drink up the wine
    Make women scream
    Enjoy the life
    That is my dream :sfs:

  2. #2

    Default Re: вот такое родилось

    .....хммммм интересно!
    Натали, твоё? :ladush:

  3. #3
    ***Админка*** NataliaLA's Avatar
    Join Date
    Oct 2001
    Location
    Между ангелом и бесом
    Posts
    62,386

    Default Re: вот такое родилось

    да, эксперементы

  4. #4

    Default Re: вот такое родилось

    Quote Originally Posted by NataliaLA
    да, эксперементы
    А почему, вдруг на английском? Или не вдруг?

    Очень неплохой експеримент! Ещё есть?

  5. #5
    Level 3 User Snow's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    74

    Default Re: вот такое родилось

    Sounds like a rock song. Love it! Especially the end.
    Just, if I may, a few technical suggestions:

    To hell with death
    I hail the light
    A heartfelt dream,
    A song of might

    Let crimson blood
    Through veins rip
    Deny this death
    Escape its grip

    Forever young
    Strong, brave and hot
    Cold air of graves
    Escaped my heart

    Drink up the wine
    Make women scream
    Enjoy the life
    This is my dream.

  6. #6
    ***Админка*** NataliaLA's Avatar
    Join Date
    Oct 2001
    Location
    Между ангелом и бесом
    Posts
    62,386

    Default Re: вот такое родилось

    снежок, спасибо, у меня с анг. проблемы (без сарказма)
    спасибо !

  7. #7
    Forum Master Anton_'s Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Woodland Hills
    Posts
    104

    Lightbulb Re: вот такое родилось

    Я музычкой занимаюсь давно...может вместе песенку запишем?
    Я здесь...ты там...
    Мир весь...напополам...

  8. #8
    Приём с 12:00 до 6:00 gOKTOp's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    942

    Default Re: вот такое родилось

    Quote Originally Posted by Anton_
    Я музычкой занимаюсь давно...может вместе песенку запишем?
    Какой именно музычкой ?
    Какая твоя дейтельносТь в музыке ?

  9. #9
    Forum Master Anton_'s Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Woodland Hills
    Posts
    104

    Default Re: вот такое родилось

    Quote Originally Posted by Aндрей
    Какой именно музычкой ?
    Какая твоя дейтельносТь в музыке ?
    Electronica в основном...хотя записывал что-то а ля hip-hop в теме Dolphin'a) интересные темы получились, хочу на инглиш перезаписать и местным послать! Деятельность моя...композер) В Москоу dj был...здесь тоже хочу, но пока анрил это(

    А ты занимаешься музыкой?
    Я здесь...ты там...
    Мир весь...напополам...

  10. #10
    ***Админка*** NataliaLA's Avatar
    Join Date
    Oct 2001
    Location
    Между ангелом и бесом
    Posts
    62,386

    Default Re: вот такое родилось

    почему здесь unreal?

    мы как то искали как раз....

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
Russian America Top. Рейтинг ресурсов Русской Америки. Terms of Service | Privacy Policy Рейтинг@Mail.ru