Just found Davids Art Gallery, includes really nice romanticism section, also romantic realism, renaissance, impressionism, art-deco & stylistic.
Alexey @ Russian Movies
Just found Davids Art Gallery, includes really nice romanticism section, also romantic realism, renaissance, impressionism, art-deco & stylistic.
Alexey @ Russian Movies
Дали - неоспоренный гений. Несколько лет назад я открыла для себя еще одного мастера сюрра - Майкла Паркеса. Check him out! http://www.theworldofmichaelparkes.com/
Recently I've been really abusing ARC web site.
In my opinion, it's the most complete online museum.
Alexey @ Russian Movies directory
I made a Russian painters collage (reference) page.
Which painters and/or sculptors from Russia do you like?
Марк Шагал .
Дали.
Очень нравится Брейгель.
Босх тоже неплохой.
Барух Нахшон
http://www.kesser.org/gallery/nachshon/jerusalem.jpg
http://www.kesser.org/gallery/nachshon/hebron.jpg
http://www.kesser.org/gallery/nachshon/nachshon.html
Zdravstvuite,
eto sovershenno naverno nekstati, no znayet li kto-to kogo-to v Bostne sviazannim s Ermitagem?
http://art-jakovleva1.narod.ru/paint...leva1.narod.ru Дайте оценку моему творчеству.с уважением Владимир. :?:
Привет всем !!!!
Подскажите как и где наите веб галерею не очень дорогую или бесплатную :roll:
Ваш ангел!!!
оцените мой форум! http://www.paul.666.lt/forum регистрируйтесь и участвуйте
халявная музычка
http://forum.russianamerica.com/f/sh...ewpost&t=31503
Просто обожаю Шагала и Родена. А вообще в моём вкусе стили 20-ого века, такие как Da-Da, Suprematism, Surrealism, Avangard, Cubism и т.д. То бишь всякие там Малевичи, Duchampы, Picasso и т.п.
There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)
|
|
Terms of Service | Privacy Policy |
|